Wycieczki fakultatywne

PROPOZYCJE TRAS WYCIECZKOWYCH W CZASIE KONGRESU EUROSON 2018

Poznań to miasto położone nad Wartą, w środkowo-zachodniej Polsce. Ludność miasta liczy 552.627 mieszkańców. Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce i jeden z najważniejszych ośrodków związanych z początkami państwa polskiego. W poznańskiej katedrze znajduje się grobowiec pierwszych władców Polski. Miasto jest niekiedy uważane za pierwszą stolicę Królestwa Polskiego.

Data Godzina Nazwa Min. liczba osób Cena na os.w PLN
5.09 Śr 14:00 - 16:00 Początki Poznania 20 30 zł/os
5.09 Śr 16:00 - 19:00 Historyczny Poznań 20 45 zł/os
6.09 Czw 08:00 - 16:00 Szlak Piastowski – tam gdzie polska się zaczęła 20 250 zł/os
6.09 Czw 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
7.09 Pt 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
7.09 Pt 15:00 - 18:00 Historyczny Poznań 10 45 zł/os
8.09 Sob 10:00 - 13:00 Po Poznaniu tramwajem i pieszo 30 55 zł/os
9.09 Nd 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
9.09 Nd 15:00 - 17:00 Początki Poznania 20 30 zł/os
9.09 Nd 15:00 - 18:00 Historyczny Poznań 20 45 zł/os

 

Poznan-Old-Market-Squere

POCZĄKI POZNANIA

Zabytki na trasie

Katedra i Ostrów Tumski, Śródka, Komandoria, Jezioro Malta

Opis

Wiadomo, ze już w X wieku istniał gród Poznański. Znajdował się on na Ostrowie Tumskim – wyspie na rzece Warcie, tam, gdzie zbudowano też pierwszą polską katedrę. Ostrów tumski był także siedzibą pierwszych władców Polski – Księcia Mieszka I i Króla Bolesława Chrobrego. Liczne osady rosły wokół grodu. Najstarsza z nich jest Śródka – osada handlowa na prawym brzegu Warty. Nieco dalej znajdowała się Komandoria, rządzona przez zakon rycerski, znany później jako Zakon Maltański. Obecnie obok dawnego rycerskiego kościoła znajduje się jezioro Malta i największy kompleks rekreacyjny w mieście.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

Poznan-Old-Market-Squere

HISTORYCZNY POZNAŃ

Zabytki na trasie

Stary Rynek, ratusz, fara, rezydencje mieszczańskie i szlacheckie, Zamek Królewski, Plac Wolności, Plac Mickiewicza (niemiecka dzielnica cesarska).

Opis

W połowie XIII wieku Poznań został lokowany na nowo na lewym brzegu Warty, a Stary Rynek i ratusz stały się symbolami miejskiej samorządności. Przemysł I – książę Wielkopolski – przeniósł swoją siedzibę na Wzgórze Przemysła górujące nad miastem, które później stało się siedzibą polskich królów odwiedzających Poznań. Mieszkańcy Poznania byli bardzo dumni ze swojego kościoła farnego.

Niemcy rządzili w Poznaniu od końca XVIII w. Oni zaplanowali powiększenie miasta w XIX wieku – obecnie Plac Wolności.

Z inicjatywy Niemieckiego Cesarza Wilhelma II, w latach 1902-1913 w Poznaniu podjęto śmiały projekt urbanistyczny. Tereny po dawnych fortyfikacjach miejskich zostały zamienione na serce nowego niemieckiego miasta cesarskiego.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

DSC9695a

SZLAK PIASTOWSKI – TAM GDZIE POLSKA SIĘ ZACZĘŁA

Zabytki na trasie

Ostrów Lednicki – rezerwat archeologiczny, katedra w Gnieźnie i Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Opis

Ostrów Lednicki jest wyspą w południowej części jeziora Lednica położony między Poznaniem i Gnieznem. Gród został zbudowany w średniowieczu. Zachowane ruiny kaplicy, kościoła i pałacu były domem pierwszych władców z dynastii Piastów. Obecnie są one zadaszone w celu ich zachowania ze względu na ich unikalne znaczenie. Obecnie teren jest częścią Muzeum Pierwszych Piastów i jest największym skansenem tego typu w Polsce.

Gniezno jest historyczną stolicą państwa Polan i miejscem symbolicznym ze względu na koronacje pierwszych królów Polski (XI-XIII w.). Gniezno kryje we wnętrzu swych świątyń i muzeów skarby z początków kształtowania Państwa Polskiego. Gniezno jest również centrum historycznego Szlaku Piastowskiego – najważniejszego kulturowego szlaku turystycznego w Polsce. W Gnieźnie znajdują się najbardziej wartościowe zabytki epoki romańskiej w Polsce (Drzwi Gnieźnieńskie i kielichy liturgiczne z XI-XII w). Podczas wycieczki obejrzymy katedrę prymasowską (najstarsze polskie sanktuarium) oraz zobaczymy multimedialny pokaz stanowiący o początkach polskiej państwowości.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • klimatyzowany autobus z nagłośnieniem
 • bilety wstępu
 • lunch

4.Poznan-in-a-nutshell

POZNAŃ W PIGUŁCE I ZAMEK W KÓRNIKU

Zabytki na trasie

Zamek i arboretum w Kórniku oraz wycieczka objazdowa po najważniejszych miejscach w Poznaniu

Opis

Podczas procesu germanizacji Wielkopolski w XIX w potężna magnacka rodzina Działyńskich kultywowała język i polską kulturę w murach swoich siedzib w Poznaniu i Kórniku. Ich dziedzictwo zostało zachowane w postaci wielkiej kolekcji książek i eksponatów przywiezionych z rożnych zakątków świata. Podmiejską rezydencją Działyńskich jest neogotycki zamek w Kórniku, otoczony parkiem angielskim z ponad 3000 gatunków drzew i krzewów.

Drugą częścią wycieczki jest objazd najciekawszych części Poznania.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • klimatyzowany autobus z nagłośnieniem
 • bilety wstępu

3.Beer-tour-in-Poznan-2

PO POZNANIU TRAMWAJEM I PIESZO

Zabytki na trasie

Tramwajem: Plac Wolności, Plac Mickiewicza (Dzielnica cesarska), Targi Poznańskie, Jezioro Malta, Ostrów Tumski.
Pieszo: Stary Rynek, ratusz, fara, siedziby i rezydencje mieszczańskie oraz Zamek Królewski.

Opis

W trakcie 1 godzinnej wycieczki tramwajowej Państwo zobaczą najciekawsze miejsca Poznania, a w ciągu następnych 1,5 godz. zobaczycie najbardziej popularne miejsce odpoczynku i spotkań – Stary Rynek

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

zamek_cesarski

Zamek Cesarski

Poznańska rezydencja niemieckiego cesarza Wilhelma II była ostatnim zamkiem wzniesionym dla tego władcy. Zbudowany na początku XX wieku, jest najmłodszym zamkiem w Europie i centralnym punktem kompleksu zabudowań zwanego kiedyś "Dzielnicą Zamkową".

stary_rynek

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

ostrow_tumski

Ostrów Tumski

Katedra mieści groby pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Była także ośrodkiem pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich. Po zwiedzeniu najważniejszych zabytków dobrze jest nacieszyć się historyczną atmosferą Ostrowa Tumskiego i urokiem jego spokojnych uliczek.

jezioro_maltanskie

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

termy_maltanskie

Termy Maltańskie - kompleks rekreacyjny

Obiekt mieści basen olimpijski, basen do skoków z wieżą, park wodny z ponad 12 basenami (w tym basenem solankowym), zjeżdżalnie i odkrytą plażę oraz strefę saun, na którą składa się 14 rodzajów saun i łaźni, indywidualnie zaprojektowanych i spełniających najwyższe standardy europejskie.

Nowe ZOO

Ogród zoologiczny, znajdujący się w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, jest unikalną atrakcją - otaczające je lasy i jeziora oferują warunki życia zbliżone do naturalnych dla ponad 2 tys. gatunków zwierząt. Aby dojechać do ogrodu zoologicznego warto skorzystać z kolejki wąskotorowej "Maltanka", ciągniętej przez najstarszą działającą w Europie lokomotywę spalinową.

rezerwat_moraski

Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Rezerwat, na którego terenie znajduje się siedem kraterów meteorytowych na zboczu najwyższego wzniesienia w Poznaniu, Góry Moraskiej (154 m. n.p.m.), jest uważany za jedno z największych skupisk takich obiektów na Ziemi, zarówno pod względem wielkości, jak i liczby.

stary_browar

Stary Browar

Ikona współczesnej architektury Poznania. Centrum handlu, sztuki i biznesu, zbudowane na miejscu dawnego browaru Huggera, którego początki sięgają 1844 r. W czasie jego rewitalizacji wykorzystano oryginalne cegły z końca XIX w.

palmiarnia

Palmiarnia

Jedno z największych i najbardziej niezwykłych miejsc tego rodzaju w Europie mieszczące się w historycznym Parku Wilsona. Pawilony prezentują roślinność subtropikalną i tropikalną, rośliny wodne i pustynne, a także egzotyczne ptaki i akwaria z tropikalnymi rybami.

Po więcej propozycji wycieczek indywidualnych, propozycji restauracji i wielu ciekawych miejsc w Poznaniu zapraszamy na stronę internetową

www.euroson2018.poznan.travel

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER DIAMENTOWY

PARTNER ZŁOTY

WYSTAWCY

PATRONAT MEDIALNY