PROGRAM

UltraSQAN – Quiz dla studentów na poziomie zaawansowanym, a także dla nowicjuszy

Zapraszamy wszystkie osoby chcące sprawdzić swoją wiedzę ultrasonograficzną do wzięcia udziału w UltraSQAN- Studenckim Quizie Ultrasonograficznym dla Początkujących i Zaawansowanych. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: drużynowej, do której zgłaszać mogą się 3-osobowe grupy studentów z całej Europy, oraz indywidualnej, w której może wziąć udział każdy uczestnik Kongresu EUROSON. Turniej zostanie przeprowadzony w dwóch częściach, teoretycznej i praktycznej. W części pierwszej zarówno drużyny, jak i uczestnicy indywidualni, będą odpowiadali na szereg pytań z zakresu prawidłowej anatomii ultrasonograficznej, fizyki ultradźwięków oraz podstawowych zagadnień diagnostycznych i nie tylko… Etap ten zostanie przeprowadzony z użyciem aplikacji Kahoot!, dlatego do wzięcia udziału konieczne jest posiadanie urządzenia elektronicznego z dostępem do Internetu (np. smartfona), na którym zainstalowana została bezpłatna aplikacja Kahoot! Spośród uczestników indywidualnych zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę niespodziankę od organizatorów Kongresu EUROSON. Część teoretyczna pozwoli też na wyłonienie dwóch najlepszych drużyn studenckich, które skrzyżują głowice w części praktycznej.

W drugiej części Quizu obie drużyny będą miały możliwość zaprezentowania umiejętności poprzez wykonywanie szeregu zadań wyznaczonych im przez Jury Konkursu. O zwycięstwie zadecyduje precyzja, znajomość różnych technik badania, pomysłowość oraz czas wykonania zadania. Drugi etap wyłoni trójkę Najlepszych Młodych Ultrasonografistów w Europie.

3-osobowe zespoły studentów, chcących wziąć udział w Quizie, proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres: euroson2018@mtp.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać „UltraSQAN”). Uczestnicy indywidualni będą mogli wziąć udział w Konkursie bez wcześniejszej rejestracji.

Konkurs prowadzony będzie w języku angielskim.