Wycieczki fakultatywne

PROPOZYCJE TRAS WYCIECZKOWYCH W CZASIE KONGRESU EUROSON 2018

Poznań to miasto położone nad Wartą, w środkowo-zachodniej Polsce. Ludność miasta liczy 552.627 mieszkańców. Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce i jeden z najważniejszych ośrodków związanych z początkami państwa polskiego. W poznańskiej katedrze znajduje się grobowiec pierwszych władców Polski. Miasto jest niekiedy uważane za pierwszą stolicę Królestwa Polskiego.

Informujemy, że wycieczki są dodatkowo płatne oraz nie stanowią części programu kongresu.

Data Godzina Nazwa Min. liczba osób Cena na os.w PLN
5.09 Śr 14:00 - 16:00 Początki Poznania 20 30 zł/os
5.09 Śr 16:00 - 19:00 Historyczny Poznań 20 45 zł/os
6.09 Czw 08:00 - 16:00 Szlak Piastowski – tam gdzie Polska się zaczęła 20 250 zł/os
6.09 Czw 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
7.09 Pt 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
7.09 Pt 15:00 - 18:00 Historyczny Poznań 10 45 zł/os
8.09 Sob 10:00 - 13:00 Po Poznaniu tramwajem i pieszo 30 55 zł/os
9.09 Nd 10:00 - 15:00 Poznań w pigułce i zamek w Kórniku 20 175 zł/os
9.09 Nd 15:00 - 17:00 Początki Poznania 20 30 zł/os
9.09 Nd 15:00 - 18:00 Historyczny Poznań 20 45 zł/os

 

Poznan-Old-Market-Squere

POCZĄKI POZNANIA

Zabytki na trasie

Katedra i Ostrów Tumski, Śródka, Komandoria, Jezioro Malta

Opis

Wiadomo, ze już w X wieku istniał gród Poznański. Znajdował się on na Ostrowie Tumskim – wyspie na rzece Warcie, tam, gdzie zbudowano też pierwszą polską katedrę. Ostrów tumski był także siedzibą pierwszych władców Polski – Księcia Mieszka I i Króla Bolesława Chrobrego. Liczne osady rosły wokół grodu. Najstarsza z nich jest Śródka – osada handlowa na prawym brzegu Warty. Nieco dalej znajdowała się Komandoria, rządzona przez zakon rycerski, znany później jako Zakon Maltański. Obecnie obok dawnego rycerskiego kościoła znajduje się jezioro Malta i największy kompleks rekreacyjny w mieście.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

Poznan-Old-Market-Squere

HISTORYCZNY POZNAŃ

Zabytki na trasie

Stary Rynek, ratusz, fara, rezydencje mieszczańskie i szlacheckie, Zamek Królewski, Plac Wolności, Plac Mickiewicza (niemiecka dzielnica cesarska).

Opis

W połowie XIII wieku Poznań został lokowany na nowo na lewym brzegu Warty, a Stary Rynek i ratusz stały się symbolami miejskiej samorządności. Przemysł I – książę Wielkopolski – przeniósł swoją siedzibę na Wzgórze Przemysła górujące nad miastem, które później stało się siedzibą polskich królów odwiedzających Poznań. Mieszkańcy Poznania byli bardzo dumni ze swojego kościoła farnego.

Niemcy rządzili w Poznaniu od końca XVIII w. Oni zaplanowali powiększenie miasta w XIX wieku – obecnie Plac Wolności.

Z inicjatywy Niemieckiego Cesarza Wilhelma II, w latach 1902-1913 w Poznaniu podjęto śmiały projekt urbanistyczny. Tereny po dawnych fortyfikacjach miejskich zostały zamienione na serce nowego niemieckiego miasta cesarskiego.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

DSC9695a

SZLAK PIASTOWSKI – TAM GDZIE POLSKA SIĘ ZACZĘŁA

Zabytki na trasie

Ostrów Lednicki – rezerwat archeologiczny, katedra w Gnieźnie i Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Opis

Ostrów Lednicki jest wyspą w południowej części jeziora Lednica położony między Poznaniem i Gnieznem. Gród został zbudowany w średniowieczu. Zachowane ruiny kaplicy, kościoła i pałacu były domem pierwszych władców z dynastii Piastów. Obecnie są one zadaszone w celu ich zachowania ze względu na ich unikalne znaczenie. Obecnie teren jest częścią Muzeum Pierwszych Piastów i jest największym skansenem tego typu w Polsce.

Gniezno jest historyczną stolicą państwa Polan i miejscem symbolicznym ze względu na koronacje pierwszych królów Polski (XI-XIII w.). Gniezno kryje we wnętrzu swych świątyń i muzeów skarby z początków kształtowania Państwa Polskiego. Gniezno jest również centrum historycznego Szlaku Piastowskiego – najważniejszego kulturowego szlaku turystycznego w Polsce. W Gnieźnie znajdują się najbardziej wartościowe zabytki epoki romańskiej w Polsce (Drzwi Gnieźnieńskie i kielichy liturgiczne z XI-XII w). Podczas wycieczki obejrzymy katedrę prymasowską (najstarsze polskie sanktuarium) oraz zobaczymy multimedialny pokaz stanowiący o początkach polskiej państwowości.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • klimatyzowany autobus z nagłośnieniem
 • bilety wstępu
 • lunch

4.Poznan-in-a-nutshell

POZNAŃ W PIGUŁCE I ZAMEK W KÓRNIKU

Zabytki na trasie

Zamek i arboretum w Kórniku oraz wycieczka objazdowa po najważniejszych miejscach w Poznaniu

Opis

Podczas procesu germanizacji Wielkopolski w XIX w potężna magnacka rodzina Działyńskich kultywowała język i polską kulturę w murach swoich siedzib w Poznaniu i Kórniku. Ich dziedzictwo zostało zachowane w postaci wielkiej kolekcji książek i eksponatów przywiezionych z rożnych zakątków świata. Podmiejską rezydencją Działyńskich jest neogotycki zamek w Kórniku, otoczony parkiem angielskim z ponad 3000 gatunków drzew i krzewów.

Drugą częścią wycieczki jest objazd najciekawszych części Poznania.

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • klimatyzowany autobus z nagłośnieniem
 • bilety wstępu

3.Beer-tour-in-Poznan-2

PO POZNANIU TRAMWAJEM I PIESZO

Zabytki na trasie

Tramwajem: Plac Wolności, Plac Mickiewicza (Dzielnica cesarska), Targi Poznańskie, Jezioro Malta, Ostrów Tumski.
Pieszo: Stary Rynek, ratusz, fara, siedziby i rezydencje mieszczańskie oraz Zamek Królewski.

Opis

W trakcie 1 godzinnej wycieczki tramwajowej Państwo zobaczą najciekawsze miejsca Poznania, a w ciągu następnych 1,5 godz. zobaczycie najbardziej popularne miejsce odpoczynku i spotkań – Stary Rynek

Usługi wliczone w cenę:

 • usługa przewodnicka
 • bilety wstępu

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

zamek_cesarski

Zamek Cesarski

Poznańska rezydencja niemieckiego cesarza Wilhelma II była ostatnim zamkiem wzniesionym dla tego władcy. Zbudowany na początku XX wieku, jest najmłodszym zamkiem w Europie i centralnym punktem kompleksu zabudowań zwanego kiedyś "Dzielnicą Zamkową".

stary_rynek

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

ostrow_tumski

Ostrów Tumski

Katedra mieści groby pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Była także ośrodkiem pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich. Po zwiedzeniu najważniejszych zabytków dobrze jest nacieszyć się historyczną atmosferą Ostrowa Tumskiego i urokiem jego spokojnych uliczek.

jezioro_maltanskie

Stary Rynek

Stary Rynek w Poznaniu jest otoczony malowniczymi kamieniczkami i dawnymi lokalami kupieckimi, a w jego części centralnej znajduje się Ratusz. Symbolem Poznania są dwa mechaniczne cynowe koziołki, które pokazują się na wieży ratusza codziennie w południe i trykają się 12 razy.

termy_maltanskie

Termy Maltańskie - kompleks rekreacyjny

Obiekt mieści basen olimpijski, basen do skoków z wieżą, park wodny z ponad 12 basenami (w tym basenem solankowym), zjeżdżalnie i odkrytą plażę oraz strefę saun, na którą składa się 14 rodzajów saun i łaźni, indywidualnie zaprojektowanych i spełniających najwyższe standardy europejskie.

Nowe ZOO

Ogród zoologiczny, znajdujący się w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, jest unikalną atrakcją - otaczające je lasy i jeziora oferują warunki życia zbliżone do naturalnych dla ponad 2 tys. gatunków zwierząt. Aby dojechać do ogrodu zoologicznego warto skorzystać z kolejki wąskotorowej "Maltanka", ciągniętej przez najstarszą działającą w Europie lokomotywę spalinową.

rezerwat_moraski

Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Rezerwat, na którego terenie znajduje się siedem kraterów meteorytowych na zboczu najwyższego wzniesienia w Poznaniu, Góry Moraskiej (154 m. n.p.m.), jest uważany za jedno z największych skupisk takich obiektów na Ziemi, zarówno pod względem wielkości, jak i liczby.

stary_browar

Stary Browar

Ikona współczesnej architektury Poznania. Centrum handlu, sztuki i biznesu, zbudowane na miejscu dawnego browaru Huggera, którego początki sięgają 1844 r. W czasie jego rewitalizacji wykorzystano oryginalne cegły z końca XIX w.

palmiarnia

Palmiarnia

Jedno z największych i najbardziej niezwykłych miejsc tego rodzaju w Europie mieszczące się w historycznym Parku Wilsona. Pawilony prezentują roślinność subtropikalną i tropikalną, rośliny wodne i pustynne, a także egzotyczne ptaki i akwaria z tropikalnymi rybami.

Po więcej propozycji wycieczek indywidualnych, propozycji restauracji i wielu ciekawych miejsc w Poznaniu zapraszamy na stronę internetową

www.euroson2018.poznan.travel