Jak dojechać?

JAK DOJECHAĆ?

Poznań, położony jest dokładnie w połowie drogi między Berlinem a Warszawą, leży na skrzyżowaniu dróg krajowych i międzynarodowych. Do miasta dotrzeć można autostradą A2 lub drogą krajową 92 (wschód-zachód) i 11 (północ-południe). Poznań jest także ważnym węzłem kolejowym, pociągi przyjeżdżają tu z całego kraju i zagranicy. Podróż do Berlina trwa 3 godziny. Wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji Poznań Główny, skąd łatwo jest dotrzeć do każdej dzielnicy miasta.

Port Lotniczy Poznań-Ławica zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne z resztą Europy. Lotnisko znajduje się zaledwie 15 min jazdy samochodem od terenów MTP i oferuje dziesiątki lotów do różnych miast europejskich. Odległość do Międzynarodowych Targów Poznańskich - 6 km. transportem publicznym (czas przejazdu ok. 30 min). Połączenia miedzy lotniskiem a centrum miasta są obsługiwane przez komunikację miejską (MPK).

  • Linia 59: LOTNISKO - BAŁTYK (Rondo Kaponiera) (czas przejazdu ok. 30 min)
  • Linia pospieszna L: LOTNISKO - DWORZEC CENTRALNY (czas przejazdu ok. 20 min)
  • Linia 48: WYSZEBORSKA (200m. prosto z budynku terminalu) - BAŁTYK (Rondo Kaponiera)
  • Autobus nocny linii 242: LOTNISKO - DWORZEC CENTRALNY (czas przejazdu ok. 30 min)

http://www.airport-poznan.com.pl/pl/

Bezpośrednie połączenie autostradowe z Berlinem (250 km) i Warszawa (310 km). Ważny międzynarodowy węzeł kolejowy (2 godz. jazdy pociągiem do Berlina).

Ważny ośrodek kolejowy na głównej magistrali europejskiej (odległość między stacją kolejową a MTP - 3 min).